Connect with us

PDC World Cup of Darts 2019 Speelschema

De PDC World Cup of Darts wordt in 2019 in het Duitse Hamburg gehouden. Nederland opent het toernooi als titelverdediger, maar wel met een nieuw koppel. Jermaine Wattimena debuteert naast Michael van Gerwen. Tot dusver zijn alle World Cup’s verdeeld tussen twee landen, want naast Nederland is Engeland het enige andere land dat ooit de titel wist te veroveren. Dit jaar zijn er echter wel veel gevaarlijke outsiders.

Deelnemers PDC World Cup of Darts 2019

1 – Engeland – Rob Cross – Michael Smith
2 – Schotland – Gary Anderson – Peter Wright
3 – Wales – Gerwyn Price – Jonny Clayton
4 – Nederland – Michael van Gerwen – Jermaine Wattimena
5 – Australië – Simon Whitlock – Kyle Anderson
6 – Noord-Ierland – Daryl Gurney – Brendan Dolan
7 – België – Kim Huybrechts – Dimitri Van den Bergh
8 – Oostenrijk – Mensur Suljovic – Zoran Lerchbacher

Ongeplaatste landen

Brazilië – Diogo Portela – Artur Valle
Canada – Dawson Murschell – Jim Long
China – Xiaochen Zong – Qingyu Zhan
Tsjechië – Pavel Jirkal – Karel Sedlacek
Denemarken – Per Laursen – Niels Heinsøe
Finland – Marko Kantele – Kim Viljanen
Duitsland – Max Hopp – Martin Schindler
Gibraltar – Dyson Parody – Antony Lopez
Griekenland – John Michael – Veniamin Symeonidis
Hong Kong – Royden Lam – Kai Fan Leung
Hongarije – Pal Szekely – Janos Vegso
Italië – Andrea Micheletti – Stefano Tomassetti
Japan – Seigo Asada – Haruki Muramatsu
Litouwen – Darius Labanauskas – Mindauskas Barauskas
Nieuw-Zeeland – Cody Harris – Haupai Puha
Filipijnen – Lourence Ilagan – Noel Malicdem
Polen – Krzysztof Ratajski – Tytus Kanik
Ierland – Steve Lennon – William O’Connor
Rusland – Boris Koltsov – Aleksei Kadochnikov
Singapore – Paul Lim – Harith Lim
Zuid-Afrika – Devon Petersen – Vernon Bouwers
Spanje – Cristo Reyes – Toni Alcinas
Zweden – Dennis Nilsson – Magnus Caris
Verenigde Staten – Darin Young – Chuck Puleo

Eerste Ronde

Donderdag 6 juni (start: 19:00 uur)

Gibraltar – Japan 4-5
Noord-Ierland – Zuid-Afrika 4-5
Nieuw-Zeeland – Litouwen 5-1
België – Hongkong 5-1
Brazilië – Zweden 1-5
Wales – Singapore 3-5
Hongarije – Duitsland 1-5
Schotland – Denemarken 5-0

Vrijdag 7 juni (start 19:00 uur)

China – Verenigde Staten 1-5
Italië – Canada 3-5
Polen – Tsjechië 5-2
Ierland – Griekenland 5-1
Engeland – Filippijnen 5-1
Oostenrijk – Rusland 5-3
Australië – Finland 5-4
Nederland – Spanje 5-0

Tweede Ronde

Zaterdag 8 juni (start: 13:30 uur)

Zuid-Afrika – Nieuw-Zeeland 1-2
Vernon Bouwers – Cody Harris 0-4
Devon Petersen – Haupai Puha 4-0, Petersen 101,9 per beurt
Bouwers/Petersen – Harris/Puha 1-4, 10e matchdart is raak

Singapore – Japan 0-2
Paul Lim – Seigo Asada 3-4
Harith Lim – Haruki Muramatsu 2-4

Schotland – Zweden 2-0
Gary Anderson – Magnus Caris 4-0
Peter Wright – Dennis Nilsson 4-2

België – Duitsland 2-0
Kim Huybrechts – Martin Schindler 4-3
Dimitri Van den Bergh – Max Hopp 4-0

Zaterdag 8 juni (start: 19:00 uur)

Australië – Canada 0-2
Simon Whitlock – Dawson Murschell 3-4
Kyle Anderson – Jim Long 3-4

Oostenrijk – Verenigde Staten 2-0
Zoran Lerchbacher – Darin Young 4-1
Mensur Suljovic – Chuck Puleo 4-0, Suljovic 113,43 per beurt

Engeland – Ierland 0-2
Michael Smith – Steve Lennon 3-4, Smith mist één matchdart
Rob Cross – William O’Connor 1-4, O’Connor 115,1 per beurt

Nederland – Polen 2-0
Michael van Gerwen – Krzysztof Ratajski 4-2
Jermaine Wattimena – Tytus Kanik 4-1

Kwartfinale

Zondag 9 juni (start 13:00 uur)

Nieuw-Zeeland – Japan 0-2
Cody Harris – Seigo Asada 1-4
Haupai Puha – Haruki Muramatsu 3-4

Schotland – België 2-0
Gary Anderson – Kim Huybrechts 4-2
Peter Wright – Dimitri Van den Bergh 4-2, Wright 110,29 gemiddeld

Ierland – Oostenrijk 2-1
Steve Lennon – Zoran Lerchbacher 4-1
William O’Connor – Mensur Suljovic 0-4
Lennon/O’Connor – Lerchbacher/Suljovic 4-0

Canada – Nederland 1-2
Dawson Murschell – Michael van Gerwen 4-2, Van Gerwen 2 uit 22 op dubbels
Jim Long – Jermaine Wattimena 2-4
Murschell/Long – Van Gerwen/Wattimena 1-4

Halve finale

Zondag 9 juni (start 19:00 uur)

Schotland – Japan 2-0
Gary Anderson – Seigo Asada 4-1
Peter Wright – Haruki Muramatsu 4-1

Ierland – Nederland 2-1
Steve Lennon – Michael van Gerwen 3-4
William O’Connor – Jermaine Wattimena 4-1
Lennon/O’Connor – Van Gerwen/Wattimena 4-0

Finale

Schotland – Ierland 3-1
Gary Anderson – Steve Lennon 2-4
Peter Wright – William O’Connor 4-2
Anderson/Wright – Lennon/O’Connor 4-0
Peter Wright – Steve Lennon 4-1

Opzet PDC World Cup of Darts
Eerste Ronde: Knock-out koppelpartij over de best-of-9-legs.
Tweede Ronde: Twee singlepartijen best-of-7-legs, bij een gelijke stand komt er een koppelpartij best-of-7-legs aan te pas om de beslissing te forceren
Kwartfinale: Twee singlepartijen best-of-7-legs, bij een gelijke stand komt er een koppelpartij best-of-7-legs aan te pas om de beslissing te forceren
Halve Finale: Twee singlepartijen best-of-7-legs, bij een gelijke stand komt er een koppelpartij best-of-7-legs aan te pas om de beslissing te forceren
Finale: Vier singlepartijen best-of-7-legs, onderbroken door een koppelpartij best-of-7-legs. Drie overwinningen zijn er nodig om de titel pakken.

Delen: